Арбитраж: Рафалов Марк (Москва) на линии Болотников, Варюшин - все Москва.

"Металлист" (Харьков) - "Таврия" (Симферополь) 2:2 (1:1)
«Металлист»: Савченко, Гунько, Аристов, Матвиенко, Малявкин, Панов, Борисенко (Поляков; Литовкин), Е.Несмеян, Каштанов, Кафаджи, Юшка.
Голы: 1:0 Юшка (15), 1:1 Черемисин (34), 2:1 Юшка (48), 2:2 Климов (73).

20:52:17     14.12.2015       Zealot

#81

Зустріч «Металіста» з «Таврією» мала бути цікавою. Хоча б тому, що з третьої підгрупи другої групи класу «А» лише ці дві команди не мають іще жодної поразки. До того ж, «Таврія», так би мовити, традиційно «важкий» суперник для харків'ян: із шести зустрічей, які команди провели з 1966 року, п'ять закінчилися внічию (одну зустріч харків'яни програли з рахунком 2:1).
В цьому році «Таврія» показує непоганий клас гри: вона до вчорашнього матчу займала третє місце, мала 12 очок – на два менше, ніж у «Металіста». «Таврія» впевнено перемогла «Металурга», «Десну», з розгромним рахунком завершила зустріч з «Динамо» (Хм.) – 5:1.
Гра починається не з розвідки, а відразу з атак. До того ж, гостріше атакують гості. Прицілюється до воріт М. Климов, нападаючий гостей, згодом І. Матвіенко перехоплює небезпечну навісну подачу і скидає м'яч головою вбік, подалі від воріт, настирливо рветься до воріт О. Савченка ще один нападаючий – В. Суковіцин. На 9-й і 10-й хвилинах він мав можливість нанести небезпечні удари по воротах харків'янина. Особливо небезпечною була ситуацій біля наших воріт на 10-й хвилині, коли за кілька кроків від них В. Аристов, що нога в йогу біг із В. Суковіциним за м'ячем, встиг першим дістати м'яча і відбити його.
Харків'яни пробують організувати масовані атаки, але це їм поки що не вдається: то вони повільно зав'язують їх, то підводить техніка, то ніяк не знайдуть найраціональніший зв'язок для чіткої взаємодії. Поки що симпатії викликає лише гра О. Савченка та декого із захисників – їм доводиться трудитись майже на повну силу. Та ось енергійніше почав грати Р. Юшка, чіткіше стає його взаємодія з М. Каштановим, намагається якнайбільше допомагати їм О. Борисенко. І от на 15-й хвилині харків'яни домагаються успіху. О. Борисенко, одержавши м'яч, відпасував його назад неприкритому Р. Юшці; нападаючий йде вперед, поки перед ним не виростає постать захисника В. Седачева: пас впоперек поля О. Кафаджі, той негайно вперед – на вихід Р. Юшці. Ромуальдас швидко оволодів ним, йде до воріт, борючись із захисником, за мить – удар під перекладину. 1:0.
Гості підвищують темп. Шалені атаки на ворота О. Савченка. Один за одним наносяться удари по його воротах. Гості б'ють прицільно, сильно, з яких завгодно положень. І м'яч то пролетить ледь вище воріт, то О. Савченко встигав його відбити в поле чи відправити на кутовий.
Дві важких хвилини... Напівзахисники і нападаючі , харків'ян прагнуть чіткіше будувати атаки, щоб полегшити становище захисників і воротаря. На 22-й хвилині О. Савченку знову доводиться рятувати ворота від гола. Мають можливість створити небезпечні моменти біля воріт гостей і харків'яни, але їм не вдається провести атаки зненацька. в швидкому темпі, і захист гостей встигає вчасно зайняти необхідні позиції.
Нервує захист харків'ян – нападаючі гостей надто невтомні. А на 34-й хвилині вони зрівнюють рахунок. А. Черемисин, одержавши м'яч, легко обіграв когось із харків'ян і низом послав м'яч у протилежний – лівий від воротаря – кут воріт. 1:1. За три хвилини до кінця першого тайму гості мали можливість забити ще один гол. Грубої помилки припустився І. Матвієнко «проґавивши» автора попереднього гола А. Черемисина; Гість негайно обіграв О. Савченка і спокійно послав м'яч у відкриті ворота. І тут трапилось непередбачене нападаючим: І, Матвієнко, що переслідував його, невідомо яким чином зумів дістати м'яч і врятувати ворота від другого гола.
Другий тайм був менш цікавим, хоч і в ньому були забиті два голи – гості, певне, втомилися і атакували слабкіше, харків'яни стали обережнішими і не поспішали, але методично шукали щілини в захисті суперників. Активну боротьбу вів Р. Юшка, кращі позиції прагнули вибирати М. Каштанов, В. Поляков. І на 48 хвилині Р. Юшка, з точної навісної подачі М. Каштанова, головою забиває ще один красивий гол 2:1.
Згодом уже скидалося на те, що рахунок не зміниться. Гості. начебто поголилися з поразкою, а харків'яни прагнули більше потримати м'яч у себе. Гості зрідка контратакували.
Як же завершиться гра? Візьмуть реванш харків'яни, адже з таким рахунком вони в 1967 році програли в Сімферополі, чи закінчиться зустріч традиційною нічиєю? Через 25 хвилин після другого гола Р. Юшки все повністю з'ясувалося. Знову грубої помилки припустився захист харків'ян, випустивши з-під. контролю М. Климова, який і визначив остаточний рахунок гри – 2:2, – з близької дистанції забивши гол, схожий на перший гол Р. Юшки. Такою хвилеподібною була вся гра: на зміну найвищому напруженню приходило зайве заспокоєння. На останніх хвилинах гра проходила в невисокому темпі, без будь-якого наміру гостей і хазяїв поля змінити рахунок. Отже, це друга нічия харків'ян взагалі і перша нічия вдома. Цей матч відзначився й ще одним: він єдиний з дев'яти проведених харків'янами, в якому було забито аж чотири м’ячі.
За гру в цій зустрічі Р. Юшка, автор обох голів у ворота «Таврії», був визнаний кращим футболістом «Металіста» і одержав приз ювіляра – депо «Октябрь» – транзисторний приймач. Про встановлення такого призу було оголошено перед грою. Всі учасники зустрічі – футболісти – одержали значки депо «Октябрь», випущені з приводу його сторічного ювілею.
Іще одне: вперше не стадіоні показало свою роботу світлове табло – воно чітко фіксувало час і рахунок гри.
Наступна зустріч «Металіста» відбудеться 25-го травня. Він прийматиме «Кривбас».

19:36:38     17.01.2016       SANeLo