Арбитраж: М. Рубенис (Рига), И. Сидоренко, А. Волонтырь (оба – Херсон).

Комментарии к матчу.

00:13:33     02.02.2019       Zealot

#629

«Таврия» (Симферополь) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:2 (0:1).
4 сентября 1969 (четверг). 19:00. Симферополь. Стадион «Локомотив». 15700 зрителей.
Судьи: М. Рубенис (Рига), И. Сидоренко, А. Волонтырь (оба – Херсон).
«Таврия»: А. Востров, В. Шведюк, В. Радионов, В. Седачев, Н. Гостев (к), В. Качкуров, В. Григорьев, А. Кванин (В. Прилепский, 80), Н. Климов, А. Черемисин, В. Быстров. Запасные: В. Макаров, С. Руснак, П. Колосов. Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Днепр»: 1 Пильгуй – 4 Шпаков – 2 Сергеев, 3 Сарычев, 5 Гребенник – 6 Гринько, 8 Назаров, 10 Биба (к) – 7 Пинчук (Кржечевский, 75), 9 Лябик, 11 Романюк. Запасные: Семёнов, Литовченко, Шнейдерман. Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Радионов (21, в свои ворота, «гп» Романюк), 1:1 Климов (51), 1:2 Биба (77, гп Романюк).

00:14:04     02.02.2019       Zealot

#630

ХТО ПІДНІМЕ РУКАВИЧКУ?
«Прапор юності» (06.09.1969)
Недаремно тренер запорізького «Металурга» Сергій Коршунов одним з головних «секретів» переможної ходи «Дніпра» в турнірі українських команд другої групи класу «А» вважає успішні виступи дніпропетровців на полях суперників. Посудіть самі — на виїзді команда Валерія Лобановського взяла 21 очко у 18 матчах! Цим вона «перекрила» стартовий недобір очок на своєму полі і нині є єдиним колективом другої групи, що набрав 75 процентів очок. «Дніпро» кинув рукавичку, яку навряд чи хто з суперників наважиться підняти.
Останню перемогу дніпропетровці здобули в матчі з «Таврією» в Сімферополі. Як заявив В. Лобановський, такої важкої гри він не пам’ятає. Героєм зустрічі став воротар Володимир Пільгуй, краще, ніж будь-коли, зіграли наші захисники. «Дніпру» довелось витримати тривалий штурм господарів. В одній з контратак в першому таймі Романюк небезпечно пройшов до воріт суперника. Бажаючи розрядити обстановку, захисник «Таврії» Родіонов зрізав м’яч у власну сітку. Сталось це на 20-ій хвилині поєдинку. Сімферопольці не зупинились і після того, як на 50-ій хвилині після подачі кутового Климов зрівняв рахунок. Наші вистояли. А на 78-ій хвилині відмінний удар Біби приніс «Дніпру» двадцяту перемогу в сезоні — 2:1. У цьому матчі кольори лідера захищали: Пільгуй, Сергєєв, Шпаков, Саричев, Гребеннік, Гринько, Назаров, Біба, Пінчук, Лябік, Романюк.

Отже, «Дніпро» повертається додому, ще більше відірвавшись від основних своїх конкурентів — львівських «Карпат» та кіровоградської «Зірки», які виступали в рідних стінах. «Карпати» у львівському матчі з армійцями змушені були задовольнитись нічиєю — 1:1, а «Зірка», хоч і повернула собі друге місце, розгромивши запорізький «Металург» — 3:0, відстає від дніпропетровців на 8 очок. Якщо врахувати, що кіровоградцям належить провести на виїзді ще 5 матчів, а львів’янам — 9, то стане зрозумілою безперспективність їх погоні за лідером.
Підвищились шанси у боротьбі за друге місце у житомирського «Автомобіліста». Вигравши у ждановського «Азовця» з розгромним рахунком 4:0, житомиряни лише очком поступаються «Зірці» і вже 11 вересня після особистої зустрічі на своєму полі можуть обійти її.
Вибули з боротьби за вихід до турніру претендентів київські армійці. Вони програли (0:1) чернігівській «Десні», яку нині прийняв О. Базилевич, і за 9 турів до фінішу від лідера їх відділяє 10 очок.

З мінімальним рахунком 1:0 харківський «Металіст» виграв в Миколаєві у «Суднобудівника», армійці Одеси завдали поразки сєверодонецькому «Хіміку», а полтавський «Будівельник» здобув перемогу в Кривому Розі над «Кривбасом».
«Кривбас» дуже багато сил віддав боротьбі з «Дніпром». Подвійна помилка захисника Ткача і воротаря Дудника дозволила Кеслі забити на 20-ій хвилині гол. Полтавчани зробили те, чого не змогла добитись до них жодна команда підгрупи — перемогли в Кривому Розі.
У цьому матчі в складі «Кривбасу» дебютували захисник Анатолій Бєда, півзахисник Володимир Устимчик і нападаючий Анатолій Єршов. Ці молоді хлопці провели матч активно, але і їм, і діям команди бракувало продуманості і... спортивного щастя. Тричі після ударів Ковальова, Соколова і Мухачова гостей рятувала штанга.
Внічию закінчились зустріч вінницького «Локомотива» з тернопільським «Авангардом» (0:0) і херсонського «Локомотива» з кадієвським «Шахтарем» (1:1).

«ДНІПРО» БЛИЗЬКИЙ ДО МЕТИ
«Зоря» (06.09.1969)
Лідер третьої підгрупи «Дніпро» продовжує переможну ходу, збільшуючи свої шанси на вихід до фінальної пульки. Позавчора наші земляки зустрічалися в Сімферополі з «Таврією».
Матч знову був дуже важкий для лідера. Господарі, настроєні лише на перемогу, відразу ж пішли в рішучий наступ. Однак на 20-й хвилині в момент контратаки «Дніпра» кримчани, рятуючись від прориву В. Романюка, необачно відправили м’яч у власні ворота. Лише на 5-й хвилині другого тайму «Таврія» зуміла відігратись. Здавалося вже, що поєдинок скінчиться внічию, коли за 12 хвилин до фінального свистка точний удар А. Біби приніс «Дніпру» перемогу з рахунком 2:1.

Старший тренер команди В. Лобановський високо відгукнувся про гру всього колективу, відзначивши захисні лінії, зокрема воротаря В. Пільгуя, який був найкращий в цьому матчі, мужньо відстоюючи свої ворота.
Футболісти «Кривбасу», затративши багато сил на протидію «Дніпру», виявилися, як і слід було чекати, не зовсім готовими до зустрічі з «Будівельником» і програли йому 0:1. До речі, то була перша поразка криворіжців на своєму полі, внаслідок якої їх турнірне становище різко похитнулося. Команді потрібно докласти максимум зусиль, щоб вирватися з небезпечної зони.
Інші ігри минулого туру пройшли так. Володар кубка — «Карпати» знову втратили очко — цього разу від своїх земляків, армійців Львова (1:1). Армійців Києва перемогла «Десна» (1:0). А ось «Зірка» вдома завдала великих неприємностей «Металургу», забивши в його ворота три «сухі» м’ячі. Ще більший рахунок зафіксовано в матчі «Автомобіліста» й «Азовця» — 4:0 на користь перших. Поліпшує свої справи «Металіст», вигравши другу зустріч підряд на чужому полі. Позавчора харків’яни взяли верх над «Суднобудівником» (1:0). З таким же рахунком армійці Одеси виграли у «Хіміка». Внічию зіграли херсонський «Локомотив» і «Шахтар» (1:1), вінницький «Локомотив» і «Авангард» (0:0).

ЧЕТЫРЕ ИЗ ШЕСТИ
«Днепровская правда» (06.09.1969)
Во встречах с кировоградской «Звездой» и «Кривбассом» лидер третьей подгруппы класса «А» — футболисты «Днепра» — добыл два очка. Сумеют ли наши земляки избежать поражения и в третьей игре на выезде? На этот вопрос ответ дал поединок, прошедший в четверг на поле симферопольской «Таврии».
Матч начался атаками гостей. Но и хозяева стадиона не собираются отсиживаться в защите. Однако несколько контратак, предпринятых нападающими «Таврии», не приносят «материального» перевеса над «Днепром». Гости играют широко, используя частые проходы на флангах. На 20-й минуте Романюк, очутившись в опасной близости от ворот симферопольцев, сильно пробил. Мяч летел прямо в цель. Один из защитников «Таврии» попытался ликвидировать угрозу, но лишь слегка изменил направление мяча, который все же опустился в сетке ворот. До конца тайма хозяева пытались уйти от нависшего над ними поражения, однако им это не удалось.

В начале второй половины игры после розыгрыша углового футболисты «Таврии» сравняли счет. Казалось, с ничейным результатом и завершится поединок, но на последних минутах Романюк, удачно преодолев защитный заслон, увидел открывшегося Бибу и переадресовал ему мяч. Удар капитана команды «Днепра» оказался решающим. Гости добились заслуженной победы, увозя из Симферополя два важных очка.
А. ГЛАДКИЙ,
судья всесоюзной категории.
Результаты поединков остальных команд украинской зоны: «Судостроитель» — «Металлист» 0:1, «Локомотив» (X) — «Шахтер» 1:1, СКА (О) — «Химик» 1:0, СКА (Л) — «Карпаты» 1:1, «Кривбасс» — «Строитель» 0:1, «Звезда» — «Металлург» 3:0, «Локомотив» (В) — «Авангард» 0:0, «Десна» — СКА (К) 2:1, «Автомобилист» — «Азовец» 4:0. Матч «Буковина» — «Динамо» проходил вчера.

БИБА СТАВИТ ТОЧКУ…
«Крымская правда» (Симферополь, 06.09.1969)
Такого напряженного и темпераментного матча в нынешнем сезоне поклонники кожаного мяча Симферополя, пожалуй, ещё не видели. С первой и до последней минуты на поле велась острая, временами драматическая борьба. Обе команды продемонстрировали, кажется, свои лучшие качества, играли быстро, изобретательно, технично.
Хозяева поля встречу начали задорно и опасно для гостей. Уже на первой минуте симферопольцы дважды получают право на подачу угловых у ворот «Днепра». Проходит еще несколько минут, и замысел крымчан становится ясным: высоким темпом, стремительными проходами в штрафную площадку гостей они решили «расшатать» оборону днепропетровцев, внести растерянность в ее ряды. Но не тут-то было! Линия защиты «Днепра» в чемпионате 1969 года, хотя и допускает порой ошибки (вспомним проигрыш львовским «Карпатам» в первом круге со счетом 1:6 и совсем недавнюю ничью (3:3) с «Кривбассом»), все же в ряде принципиальных матчей действует уверенно и собранно.
В центральной спортивной прессе неоднократно отмечалось мастерство вратаря днепропетровцев Пильгуя. И на этот раз он блеснул великолепной игрой, доказав тем самым, что ему не зря ещё совсем недавно доверяли высокое право защищать ворота молодежной сборной страны.
Вот уже который год радует болельщиков футбола своим неувядаемым искусством Биба. Да, искусством, ибо его игру иначе не назовешь. Капитан «Днепра» выходит на поле под десятым номером (кстати, и в киевском «Динамо» он также числился «десяткой»), но его амплуа — диспетчер, разыгрывающий полузащитник. И в том, что ведомая им команда имеет наибольшее количество забитых в чужие ворота мячей, большая заслуга Бибы — хитрого, многоопытного, техничного и неутомимого.

Почти всю встречу симферопольцы провели в атаках. Они показали, по-видимому, одну из лучших своих игр. Не будем судить их строго за поражение. Конечно же, они могли и победить. Но согласитесь сами: лидер есть лидер. Притом какой лидер! Умный, расчетливый, волевой.
Днепропетровцы повели в счете на 21-й минуте, когда казалось, не было и тени опасности для ворот «Таврии». Однако Родионов в довольно-таки несложной ситуации «умудрился» отыграть высокий мяч Вострову, который находился вдалеке от неосмотрительно покинутых ворот. Досадная ошибка, к счастью, ненадолго угнетала крымчан, и уже в первом тайме они могли по крайней мере трижды добиться успеха, но Пильгуй брал, как принято говорить, «мертвые» мячи.
После того как в начале второго тайма хозяева отквитали гол (мяч в падении головой красиво забил Климов, это его пятнадцатый мяч в нынешнем первенстве), их соперники применили тактику плотной игры, на опережение, атаковали не только футболиста «Таврии», владеющего мячом, но и того, которому предназначался пас. Короче, применили своеобразный прессинг.
Нет, симферопольцы не хотели ничьей, хотя на табло и горели две единицы. Их помыслы были устремлены к победе. И они все или почти все делали для ее достижения. Даже тогда, когда Биба за тринадцать минут до финального свистка вывел свою команду вперед, крымчане не смирились с поражением, настойчиво и дружно рвались к воротам гостей до самой последней минуты.
А. БЕЛОВ.

СЧАСТЬЕ УЛЫБНУЛОСЬ ЛИДЕРУ
«Крымский комсомолец» (Симферополь, 07.09.1969)
…Драматически сложился матч в Симферополе, где «Таврия» встретилась с лидером подгруппы — «Днепром». На 21-й минуте центральный защитник «Таврии» В. Родионов забил гол в свои ворота. Вскоре после перерыва Н. Климов восстановил равновесие. В дальнейшем, несмотря на игровое преимущество, крымчане не смогли добиться успеха, а, наоборот пропустили еще один гол (А. Биба).
Дублеры — 1:1.