Комментарии к матчу.

23:57:23     01.02.2019       Zealot

#621

«Днепр» (Днепропетровск) ― «Таврия» (Симферополь) ― 3:1 (1:1).
3 августа 1967 (четверг). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 15000 зрителей.
Судьи:
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Кузовенков, 4 Сарычев (Пинчук, 34), 5 Гребенник – 6 Сизов, 7 Шнейдерман, 10 Литовченко – 8 Снитько, 9 Кржечевский, 11 Суковицын. Старший тренер – Л. Родос.
«Таврия»: В. Макаров, С. Мирошниченко, Ф. Будаев, В. Живица, Н. Тимошенко, В. Захаров, В. Шалычев, В. Портнов, В. Кузнецов, Ю. Зубков, В. Качкуров (В. Григорьев, 57). Старший тренер – В. Юлыгин. – составы из "Спортивної газети".
Голы: 0:1 Шалычев (32), 1:1 Кржечевский (41, гп Суковицын), 2:1 Пинчук (84, гп Сизов), 3:1 Кржечевский (85).

23:57:56     01.02.2019       Zealot

#622

ІСТОРІЯ ПОВТОРЮЄТЬСЯ?
«Прапор юності» (06.08.1967)
Саме з перемоги над «Таврією» з рахунком 2:0 розпочав «Дніпро» в першому крузі свою переможну ходу до другого місця в турнірній таблиці. Успішно для наших футболістів закінчився матч проти «Таврії» і на своєму полі. Вони виграли з рахунком 3:1. Навіть автори голів у ворота сімферопольців були ті ж самі — Кржичевський і Пінчук.
Матч розпочався навальними атаками футболістів «Дніпра», які сподівались легко пробитись крізь захист сімферопольців, що пропустив у свої ворота значно більше м’ячів, ніж будь-яка інша команда підгрупи ― 43. І наші мали таки уже на перших хвилинах кілька вірних можливостей взяти ворота, які незмінно у «Таврії» захищає Валерій Макаров. Спочатку на лівому фланзі В. Литовченко вивів на удар В. Суковіцина. М’яч рикошетом від захисника потрапив саме у той кут воріт, де стояв голкіпер. Потім небезпечні простріли Снітько і Кузовенкова не використали партнери. Неточним був і красивий удар з розвороту Суковіцина. Час ішов, приголомшені на початку гри, гості поступово оговтались. Поступово вони зуміли зібрати нападаючих «Дніпра» на невеличкому плацдармі, де не те що обробити, а точно прийняти м’яч від півзахисників не було можливості. І одразу здав Снітько, який побоявся вступити в силову боротьбу, пасивнішим став Суковіцин. І тільки Г. Кржичевський продовжував мужньо боротись в оточенні своїх опікунів. Двічі йому вдалось перестрибнути високих захисників «Таврії». Перший раз м’яч пройшов над перекладиною, а в другому випадку воротар «Таврії» врятував свою команду.
Біля воріт гостей збиралось все більше футболістів «Дніпра» і тоді їх нападаючі одержали можливість показати, що недаремно вони славляться своєю результативністю. Маючи широкий оперативний простір, вони легко пробивались крізь розтягнутий захист «Дніпра». Після красиво і швидко розіграної довгим пасом комбінації В. Захаров — В. Кузнєцов — В. Портнов, правий крайній «Таврії» послав небезпечний м’яч повз Г. Городенка. Господарів врятувала штанга. А. Гребеннік і надалі не зміг прикрити небезпечного Портнова, і той мав можливість вільно оперувати м’ячем. Неприкритим виявився він і тоді, коли, розігравши з ним просту комбінацію, півзахисник «Таврії» В. Шаличев на 32-ій хвилині послав невідпорний м’яч у ворота «Дніпра». Щоправда, у цей момент не була прикрита зона стопера Г. Саричева, який у зіткненні з сімферопольцем В. Качкуровим одержав травму. Але ж пас він одержав з зони охорони Гребенніка. І до цього гола гості могли взяти наші ворота після чудового прострілу все того ж таки Качкурова, але, на щастя «Дніпра», захисник сімферопольців М. Тимошенко не влучив у незахищений ніким кут воріт.
Забивши гол, гості допустились грубої тактичної помилки. Вони всі відійшли в захист. Це затишшя «Дніпро» використав для того, щоб перешикувати свої лави. Залишив поле травмований Саричев. Його місце зайняв Р. Шнейдерман, а в півзахисті з’явився М. Пінчук. Досвідчений футболіст, Пінчук все частіше посилав своїх форвардів на фланги, сам з’являвся в лавах атакуючих. Вдало справився зі своїми незвичайними обов’язками стопера і Шнейдерман. Він зумів нейтралізувати центрального нападаючого гостей В. Кузнєцова, який в середині тайму приніс немало неприємних хвилин нашому захисту. До речі, це був останній виступ Кузнєцова за свій клуб: він запрошений до київського «Динамо».
На 40-ій хвилині гри Пінчук, виманивши кількох захисників на лівий фланг, точно віддав м’яч у центр. Там Суковіцин і Кржичевський виявились вдвох проти одного захисника. Суковіцин, ледь притримавши, пропустив м’яч на Кржичевського, і рахунок було зрівняно. На 45-ій хвилині Б. Дановський наніс удар, який не часто побачиш у футболі. Воротар у відчайдушному стрибку дістав м’яч біля самої штанги.
Не мав він спокою і на початку другого тайму, коли на його ворота звалилась злива м’ячів. Макаров вистояв. На його боці було ще й спортивне щастя. Був момент, коли Макаров лежав у кутку воріт, а Пінчук мав перед собою усю їх площу. Форвард послав м’яч на воротаря.
А потім настали важкі хвилини гри в середині поля, коли один м’яч міг вирішити все. Першими забити переможний гол могли гості. Відбитий від штанги м’яч потрапив на 77-ій хвилині до їх капітана. З воротарського майданчика Ю. Зубков не влучив в незахищені ніким ворота. Після цієї невдачі його команда втратила контроль над м’ячем. На 84-ій та 85-ій хвилинах Пінчук і Кржичевський довели рахунок до 3:1.
Результати решти ігор 24-го туру: «Металіст» — «Волга» (Горький) — 3:0, СКА (Одеса) — «Сокіл» — 3:2, «Молдова» — «Труд» — 0:1, «Локомотив» (Вінниця) — СКА (Львів) — 0:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Шинник» — 2:1, СКА (Київ) — «Волга» (Калінін) — 3:0, «Зірка» — «Локомотив» (Калуга) — 3:1, «Авангард» — «Суднобудівник» — 0:0, «Карпати» — «Металург» (Тула) — 2:1.

ВИРІШИЛИ ОСТАННІ ХВИЛИНИ
«Зоря» (05.08.1967)
Гості — футболісти сімферопольської «Таврії» почали позавчорашній матч з «Дніпром», який проходив на стадіоні «Метеор», дуже обережно. Вони відразу ж відійшли ближче до своїх воріт, і це, звичайно, створило господарям сприятливу для атак обстановку. Та все ж м’яч побував у воротах господарів. Залишений без опіки, півзахисник «Таврії» Шаличев спокійно забив гол. Трапилось це на тридцять другій хвилині.
Успіх для гостей був несподіваний, і вони на радощах відразу ж відмовились від дальших атак. Розплата за таку «тактику» настала через 9 хвилин. Кржичевський зрівняв рахунок.
Після відпочинку дніпропетровці знову розвинули шалений наступ, і коли здавалося, що гол ось-ось буде, форварди «Дніпра» губилися, не влучали у ворота. А далі, як і в першому таймі, гості вирівняли гру, і господарів врятувала штанга.
Доля матчу вирішилась незадовго до його фіналу, коли «Дніпро» знову заволодів ініціативою. На 84-й хвилині красивий гол майстерно забив Пінчук, а на 85-й хвилині — Кржичевський. Після цього матч втратив свою гостроту і команди догравали спокійно.
Після 24-го туру в армійців Києва — 35 очок, в запорізького «Металурга» — 32, у «Карпат», армійців Львова і «Дніпра» — по 29 очок.

ПОБЕДНЫЙ СПУРТ «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (05.08.1967)
«Днепр» неудачно провел стартовые игры второго круга на выезде и возвратился домой, взяв в четырех играх два очка и откатившись со второго места на пятое. Его догнали и обошли не только запорожцы, потерявшие во втором круге лишь одно очко, но и обе львовские команды. Сказалась многолетняя болезнь «Днепра», не умеющего найти «второго дыхания» после утомительных игр на выигрыш в первом круге.
Современная игра — все в защите, все в нападении — требует максимального напряжения сил, особенно от защитных линий. Естественно, именно здесь тренеры больше всего должны маневрировать составом, давая хотя бы кратковременный отдых футболистам. Это требует равноценной замены, которой у «Днепра» вовремя не нашлось. Чем, как не усталостью, можно объяснить тот факт, что только за четыре игры второго круга команда пропустила в свои ворота 10 мячей — столько же, сколько за весь первый круг. После разгромного поражения в Саратове (2:6) тренеры вынуждены были посадить на скамью запасных Е. Кузовенкова, но заменивший его А. Садовников оказался неподготовленным для игры в основном составе. Заметно сдал физически полузащитник А. Сизов, стал ошибаться защитник А. Гребенник.
Матчем с «Таврией» «Днепр» начал месячное выступление в родном городе. Пребывание «в родных стенах», отсутствие длительных переездов, возможность соблюдать режим должны положительно сказаться на команде.
Первый успешный шаг сделан позавчера. «Днепр» выиграл у «Таврии» со счетом 3:1. Но победа эта далась в очень трудной борьбе, хотя территориальное преимущество «Днепра» в первые 10-15 минут было подавляющим, и уже в дебюте наши могли выиграть игру, действуй они на большем оперативном просторе. Гости сразу ушли в защиту и нанесли первый тактический удар хозяевам поля, собрав их нападающих на небольшом пятачке против ворот. Наши форварды не могли в условиях жесткой опеки обработать как следует мяч и нанести точный завершающий удар. Полузащитники тоже действовали в основном на главном направлении, не используя флангов. Первая же серьезная контратака быстрых нападающих «Таврии», закончившаяся ударом в штангу правым крайним нападающим В. Портновым, показала преимущество тактики внезапных проходов по широким коридорам «растянутой» защиты.
На 29-ой минуте, после того как вратарь «Таврии» В. Макаров каким-то чудом достал у линии ворот мяч, пробитый Кржичевским головой, последовала острая контратака по правому краю и сильный прострел вдоль ворот. Мяч пропустили все, и он достался левому защитнику симферопольцев Н. Тимошенко. Тот стоял прямо против незащищенного угла ворот и пробил мимо.
В этой ситуации столкнулись в высоком прыжке стоппер «Днепра» Г. Сарычев и игравший в полузащите «Таврии» В. Качкуров. Оба получили серьезные травмы. Место Сарычева не было вовремя блокировано и именно из его зоны, отлично сыгравший со своим правым крайним нападающим, полузащитник В. Шалычев на 32-й минуте послал неотразимый мяч в ворота Г. Городенко.
И тут же, как бы испугавшись своей тактики выпадов, гости оставили нашу половину поля и, по существу, не беспокоили Городенко — ошибка, позволившая «Днепру» перестроить свои порядки. С появлением Н. Пинчука (он вышел вместо Г. Сарычева) усилилась атакующая мощь команды. На 40 минуте Снитько перебросил мяч с правого фланга на левый Пинчуку, защитники бросились к нему, оставив свободным Кржичевского. Последовал точный пас Суковицыну, тот протолкнул его Кржичевскому, и ответный мяч побывал в воротах «Таврии».
В начале второго тайма мяч не оставлял пределов штрафной площадки «Таврии». Прекрасную возможность взять ворота имели все нападающие «Днепра», а когда Пинчук послал мяч на лежащего в углу ворот вратаря (на пути мяча не было больше никого), гости, наверное, поверили, что их «и пуля не берет».
Средина второго тайма была самой драматической. Игра стала «ничейной». В этой ситуации все решал один гол. На 77-й минуте В. Шалычев попал в перекладину, мяч отскочил в поле на капитана гостей Ю. Зубкова и тот с вратарской площадки послал мяч выше пустых ворот. Гости не нашли в себе больше сил, а спурт «Днепра» оказался победным. На 84-й минуте, сбросив мяч, полученный от А. Сизова, с груди на ногу, Пинчук послал его в левую «девятку», а на следующей минуте Кржичевский пробился к воротам справа и послал коварный мяч в нижний дальний угол ворот. 3:1!
А. БОРИСЕНКО.

ЗА СКОРОЧЕНОЮ СТЕНОГРАМОЮ
«Спортивна газета» (Киев, 05.08.1967)
«Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Таврія» (Сімферополь) – 3:1 (1:1).
Склади команд – «Дніпро»: Городенко, Кузовенков, Дановський, Саричев (Пінчук), Грибенник, Сизов, Шнейдерман, Снітько, Крижичевський, Литовченко, Суковіцин.
«Таврія»: Макаров, Мірошниченко, Будаєв, Живіца, Тимошенко, Захаров, Шаличев, Портнов, Кузнецов, Зубков, Качкуров (Григор’єв).
Голи: Шаличев (32), Крижичевський (41, 85), Пінчук (84).

НЕУДАЧА В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ
«Крымская правда» (Симферополь, 05.08.1967)
Календарную встречу двадцать четвертого тура розыгрыша первенства страны по футболу среди команд класса «А» второй группы (2-я подгруппа) симферопольская «Таврия» провела в Днепропетровске с местным «Днепром». Первая половина матча закончилась вничью — 1:1. В конце второго тайма хозяева поля забили еще два мяча в ворота гостей и нанесли поражение крымчанам со счетом 3:1.

Важно! После ссылки или ссылки на изображение обязательно ставьте пробел.