Арбитраж: А. Истомин, А. Иванов, В. Маслаков (все – Донецк).

Днепропетровск. Стадион "Металлург".

23:42:33     01.02.2019       Zealot

#614

«Днепр» (Днепропетровск) — «Таврия» (Симферополь) — 2:2 (1:0).
2 июня 1966 (четверг). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 20000 зрителей.
Судьи: А. Истомин, А. Иванов, В. Маслаков (все – Донецк).
«Днепр» (футболки поперечно-полосатые бело-голубые, трусы белые, гетры красные с белой полосой): 1 Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Кузяев, 7 Северухин, 8 Забелин – 9 Крюковский (Кржечевский, 70), 10 Паис, 11 Кротков. Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Таврия» (футболки, трусы, гетры белые): В. Кормильцев, А. Глухоедов, Ф. Будаев, В. Живица, А. Кураков, В. Шалычев, А. Лапушкин (В. Литвинов, 46), В. Портнов, В. Качкуров, Г. Михохос (к), В. Танский. Старший тренер – Е. Шпинёв. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Паис (21, с пенальти), 2:0 Паис (50), 2:1 Шалычев (67), 2:2 Михохос (68).

23:43:46     01.02.2019       Zealot

#615

ОДНА ХВИЛИНА – ДВА ГОЛИ
«Прапор юності» (05.06.1966)
Не знаю: в променях літнього сонця чи в «променях слави» був розплавлений бойовий запал лідера, але в останній грі футболістам «Дніпра» явно бракувало зібраності. Зустріч господарі поля розпочали мляво, короткими і неточними передачами м’яча. Відсутність у складі команди правого крайнього Пінчука, невпевнена гра лівого нападу Кроткова, який, як кажуть у таких випадках, був не в формі, відбилися на зовнішній картині атак дніпропетровців, які проходили звужено, через центр. Тандем центр форвардів — Паїс — Крюковський — діяв активно, але останній, добре вибираючи позиції перед воротами, губився у завершальній стадії, поспішав чи, навпаки, не встигав наносити удари по цілі. Кілька можливостей, стопроцентних, для взяття воріт «Таврії» Крюковський не використав. Щоправда, на 21 хвилині матчу стрімкий ривок цього форварда стопери гостей зупинили недозволеним прийомом у межах штрафного. Одинадцятиметровий чітко реалізував Д. Паїс — 1:0 на користь «Дніпра».
Далі події на полі розгорталися все в тому ж уповільненому темпі. Забєлін, якого дніпропетровські прихильники побачили на місці правого крайнього, весь час тяжів до центрального кола, де у господарів утворилося тріо півзахисників. Це давало змогу контролювати середину поля, проте зменшило їх сили в передньому ешелоні наступу, бо півзахисники (за виключенням Сєвєрухіна, який, на наш погляд, був найактивнішим у «Дніпрі»), перетримуючи м’яч, не поспішали йти вперед.

«Зачаровані» темпом господарів, не дуже рвалися у наступ і гості. Сімферопольці також взяли на озброєння дрібний пас, зрідка сполучаючи його з несподіваними переадресовками м’яча на вихід фланговим форвардам. Словом, перший тайм закінчився «плавним малюнком». Рахунок 0:1, здавалось, задовольняв гостей.
Початок заключного періоду теж не обіцяв нічого доброго. Вже на п'ятій хвилині тайму воротар «Таврії» вийняв другий м’яч з сітки. Це Д. Паїс, одержавши точну передачу на підступах до штрафного майданчика, обіграв свого опікуна і послав м’яч у ворота, мимо голкіпера, який кинувся йому під ноги, — 2:0.
Фора у два м’ячі зовсім заспокоїла дніпропетровців, які, видно, вважали, що перемога тепер «у кишені». Проте сталося небачене, у прямому розумінні цього слова: ворота «Дніпра» були взяті двічі за одну хвилину.
На 67 хвилині лівий півсередній гостей, змістившись на правий фланг, обіграв захисника, зробив простріл вздовж воріт, м’яч потрапив у ноги двох нападаючих відразу, один з яких і проштовхнув його в сітку — 1:2.
Через хвилину ситуація повторилась. Знову десятий номер, пройшовши правим флангом, пробив низом паралельно воротарському майданчику, і знову перед Городенком, наче з-під землі, виросли два нападаючих. Голкіпер неспроможний був щось зробити, і рівновага встановлена — 2:2.
Після цього гості пішли в глухий захист, почали явно «тягнути час». Сімферопольцям вдалося зберегти нічийний результат до фінального свистка. Спроби дніпропетровських нападаючих зламати «бетон» не мали успіху. «Дніпро», виграючи з рахунком 2:0, змушений був поділити з «Таврією» очки. Це «кара» за безпечність, за відсутність волі до перемоги, за зневагу до суперника. З лідером всі, від аутсайдера до найближчого конкурента, грають особливо старанно, зібрано, агресивно. На жаль, футболісти «Дніпра» в матчі чергового туру чемпіонату країни забули про це.

23:46:43     01.02.2019       Zealot

#616

А. ПІВНЕНКО.
м. Дніпропетровськ.

На знімку: чергова атака «Дніпра». Фото В. Шульгіна.

ОДИНАДЦЯТА ЗУСТРІЧ
«Зоря» (03.06.1966)
Вчора футболісти «Дніпра», після повернення додому, провели на своєму полі чергову календарну зустріч на першість країни. Це був одинадцятий тур, у якому господарі приймали команду «Таврія» з Сімферополя.
Відомо, що навесні суперники зустрічались двічі в контрольних товариських матчах і обидва рази переможця не було.
Вчорашній поєдинок закінчився знову з нічийним результатом — 2:2.

ГОСТІ ВИГРАЛИ ОЧКО
«Зоря» (05.06.1966)
Мені в минулому не раз доводилось виступати в товариських і календарних зустрічах проти футболістів Дніпропетровська, і завжди ці матчі лишали добре враження. Тим приємніше бачити «Дніпро» на чолі таблиці другої підгрупи класу «А». З задоволенням я сприйняв пропозицію поїхати до Дніпропетровська і ознайомитися з грою ваших футболістів. Так я став глядачем матчу між «Дніпром» і «Таврією».
Які ж мої враження від цієї гри. Скажу відразу: «Дніпро» справедливо займає місце лідера. Команда, безсумнівно, зробила значний крок вперед.

Тепер коротко про те, як розвивались події в цьому матчі. Йшла двадцять перша хвилина, коли Кротков вміло і тонко відпасував м’яч Забєліну. Той зробив фальшивий рух, збираючись нібито пробити по воротах. А насправді він сховав м’яч під ногу, обвів захисника і вийшов на вигідну ударну позицію. В такому становищі гості вдалися до недозволенного прийому і звалили Забєліна в штрафному майданчику. Паїс точно реалізував 11-метровий удар.
Дніпропетровці грали грамотно, в пас, створюючи гострі ситуації за рахунок швидкого розиграшу м’яча. Однак відчувалося, що партнери в нападі не завжди розуміють один одного. Лише в першому таймі мені запам’ятались 4 випадки, коли Забєлін намагався зіграти «в стінку» з Крюковським, проте з вини останнього це не вдалося. Грамотно провів гру в атаці півзахисник Сєвєрухін, але він повільно вертався до оборони. Незрозуміло, чому він уникає обстрілу воріт.
До недоліків «Дніпра» слід віднести також те, що Кротков дуже часто зміщався всередину, створюючи скупченість у центрі, де гості тримали міцний оборонний заслон. Треба було грати більше через свої фланги, як на початку другого тайму, коли Паїс подвоїв рахунок. До речі, цей футболіст весь час шукає гострих позицій і постійно націлений на завершальний удар.
Слід віддати належне гостям: програючи 0:2, вони і не збиралися скласти зброю, ніяк не хотіли примиритись з поразкою. Намацавши слабке місце в обороні «Дніпра», де Кузовенков ніяк не міг нейтралізувати швидкого Портнова, «Таврія» якраз сюди і перенесла весь тягар своїх атак. Тактична помилка дніпропетровців саме в тому, що вони своєчасно не звернули увагу на таку прогалину в обороні. Кузовенкова ніхто не підстраховував. За це лідер дорого поплатився.
На 67-й хвилині Портнов виграв єдиноборство з Кузовенковим (який, до речі, міг легко відбити м’яч в аут), і рейд кримчанина завершився голом. Його забив Шаличев. Через хвилину ситуація повторилася. На цей раз рейд по правому флангу зробив Качкуров, а завершив його капітан «Таврії» Міхохос. Рахунок став нічийним, дніпропетровці втратили очко і перемістилися, таким чином, на друге місце.
Маючи перевагу в два голи, дніпропетровцям треба було більше грати в пас, збивати темп, щоб таким чином лишити гостей без м’яча, а вони чомусь прагнули забити третій гол і розгубили завойоване.

Кілька чисто товариських зауважень. «Дніпру» з кожним туром ставатиме все важче і важче. І то цілком закономірно, бо кожна команда, на якому б місці вона не перебувала, обов’язково хоче виграти у лідера. До того ж дніпропетровцям лишилися дуже важкі зустрічі з українськими командами. Не можна забувати, що в п’яти попередніх матчах з футболістами вашої республіки «Дніпро» набрав лише половину можливих очок.
Хочеться вірити, що колектив зважить на такі обставини і зуміє мобілізувати себе для завоювання першого місця.
ВАЛЕНТИН БУБУКІН,
заслужений майстер спорту.

НИЧЬЯ
«Днепровская правда» (04.06.1966)
В минувший четверг футболисты «Днепра» принимали на своем поле симферопольскую «Таврию». Счет матча ничейный — 2:2.
Результаты остальных матчей команд второй подгруппы: «Карпаты» (Львов) — «Локомотив» (Винница) — 0:1, СКА (Киев) — СКА (Львов) — 0:2, «Авангард» (Харьков) — «Заря» (Луганск) — 0:0, «Молдова» (Кишинев) — «Металлург» (Запорожье) — 1:1, «Звезда» (Кировоград) — «Труд» (Воронеж) — 0:0, «Волга» (Калинин) — «Волга» (Горький) — 1:0, «Сокол» (Саратов) — «Судостроитель» (Николаев) — 0:1.

ГОСТІ ВИГРАЮТЬ ОЧКО
«Спортивна газета» (Киев, 04.06.1966)
Хід гри складався на користь лідера. На 21-й хвилині Забєлін вийшов на хорошу ударну позицію, але його зупинили забороненим прийомом у межах штрафного майданчика. Паїс чітко реалізував пенальті. Через кілька хвилин Крюковський мав змогу подвоїти рахунок, але м’яч пролетів за кілька сантиметрів від штанги. Господарі міцно утримували ініціативу, але більшого добитися в першому таймі не змогли.
Особливо красиво почали дніпропетровці другу половину зустрічі. Вони розтягнули захист суперника, перемістивши атаки на фланги, і незабаром прийшов успіх. Паїс відмінно зробив сольний прохід і забив другий гол. Надмірно захопившись атаками, господарі поля послабили увагу в обороні. Сімферопольці перейшли в наступ. Усе частіше м’яч спрямовується на праве крило нападу, де дуже активно діє Портнов. Він по всіх статтях переграє Кузовенкова. Зусилля гостей, які ніяк не хотіли примиритися з поразкою, не були марними. Розв’язка настала на 67-й хвилині, коли Портнов відмінно вивів у прорив Савичева, і той сквитав один гол. А через дві хвилини Качкуров знову ж таки через слабку гру Кузовенкова, спокійно пройшов до штрафного майданчика, відпасував м’яч Міхохосу, який і встановив рівновагу...
Після цього гра втратила інтерес. Суперників у цей момент більше турбувала оборона власних воріт, ніж атака. Слід відзначити об’єктивне і бездоганне суддівство зустрічі бригади під керівництвом О. Істоміна.
Лідер втратив очко, а разом з ним і перше місце у своїй підгрупі.
М. ЯЦКІВ.
Дніпропетровськ (телефоном).

НІЧИЯ З ЛІДЕРОМ
«Кримська правда» (Симферополь, 04.06.1966)
Чергову календарну зустріч на першість країни з футбола серед команд класу «А» другої групи сімферопольська «Таврія» провела в Дніпропетровську. Її суперником був лідер другої групи — місцева команда «Дніпро».
Перший тайм пройшов у взаємних атаках. І господарі поля, і гості мали кілька вигідних моментів, щоб відкрити рахунок, але використати їх не змогли. На 10-й хвилині суддя Істомін (м. Донецьк) призначає 11-метровий штрафний удар у ворота сімферопольців. Його реалізує Д. Паїс. Він же після перерви доводить рахунок до 2:0 на користь «Дніпра».
В другій половині матчу на полі замість А. Лапушкіна вийшов В. Литвинов. За 18 хвилин до закінчення гри він з центрального кола подав м’яч В. Качкурову. Той пройшов майже до лицьової лінії і зробив низом прострільну передачу. В. Шаличев, що підбіг, забиває гол. Через 50 секунд на полі повторюється точно така комбінація кримчан. Тільки цього разу автором гола з подачі В. Качкурова став Г. Міхохос.
Отже, 2:2. Лідер втратив одне очко.
* * *
Українські команди другої групи класу «А» провели чергові зустрічі. Ігри закінчилися з такими результатами: СКА (Київ) — СКА (Львів) — 0:2; «Карпати» (Львів) — «Локомотив» (Вінниця) — 0:1; «Авангард» (Харків) — «Зоря» (Луганськ) — 0:0; «Зірка» (Кіровоград) — «Труд» (Воронеж) — 0:0. (РАТАУ).

Важно! После ссылки или ссылки на изображение обязательно ставьте пробел.